سفارش تبلیغ
صبا ویژن

...و دوباره زندگی


ساعت 5:49 عصر جمعه 87/5/11

9- گاهی اوقات با پدر و مادر خود به تنهایی بیرون بروید . به انها بگویید دوست دارید گاهی با انها تنها باشید

10- وقتی که والدین شما مشغول مطالعه و یا تماشای تلویزون هستند گاهی انها را همراهی کنید درباره موضوعاتی چون مدرسه, دوستان و دیگر مسایل مورد علاقه شان صحبت کنید

11- بدیهی است شما حاظر نیستید به افرادی که با شما مشاجره می کنند یا همکاری ندارد کمک کنید اگر شما نیز با والدین خود چنین برخوردی داشته باشید انها به شما کمک نکرده با درخواست های شما موافقت نمی شود

12- هر روز از والدین خود بپرسید" چه کمکی می توانم به شما بکنم؟" این کار شما باعث خشنود شدن انها می شود .

13- اگر پدر و مادر شما با هم مشاجره پرداختند انها را تنها بگذارید زیرا اگر شاهد بگو مگوی انها باشید با شما نیز برخورد خواهند کرد (هیچ گاه هم در مشاجره هایشان قضاوت نکنید حتی اگر مطمین باشید از نظر شما حق با چه کسی است )

14- گاهی در کارهای ساده خانه به والدین کمک کنید

15- با والدین خود صبور باشید . به یاد داشته باشید که دوران نوجوانی شما مرحله ای سخت برای انهاست بنابرین به انها کمک کنید تا با ارامش و روحیه همکاری با این مرحله از زندگی شما برخورد کنند انها یک روز از شما تشکر می کنند.

 

پ ن :

1-رعایت موارد یاد شده می تواند در اکثر روابط( ونه تنها برای نوجوانان) موثر باشد

2- یاداوری موارد یاد شده به منظور جانب داری از نوجوان یا پدر و مادر نمی باشد بلکه به منظور اموزش مهارت های برای رابطه سالم تر و شاد تر بین افراد می باشد


¤ نویسنده: گل یاس

نوشته های دیگران ( )

ساعت 9:19 عصر سه شنبه 87/4/4

 

www.hamtaraneh.com

1. وقتی که والدین تان غیر منطقی هستند با انها بحث استدلالی نکنید ؛ لبخند زده و موافقت کنید . این کار باعث می شود تا انها احساس خجالت و گناه کنند .

2. هنگامی که انها سرگرم صحبت کردن با شما هستند ، به کار دیگری مشغول نشوید زیرا این کار انها را عصبانی می کند .

3. هنگامی که والدین منطقی هستند به انها گوش دهید تا سخن خود را به پایان برسانند ، سپس دلایل و انتقادات خودتان را مطرح کنید . انها انتظار ندارند که شما سخن شان را قطع کنید لذا از این کار عصبانی می شوند و دیگر به شما احترام نخواهند گذاشت .

4. اگر والدین تان درخواست شما را رد کردند یا اجازه انجام کاری را به شما ندادند یا ازادی شما را محدود کردند ، نپرسید «چرا » زیرا با نه دیگری مواجه می شوید . به جای ان بگویید « چه کاری می توانم انجام دهم تا به درخواستم پاسخ دهید یا به ازادی من احترام بگذارید ؟» سوال « چه باید بکنم ؟ » به شما نشان خواهد داد که برای جلب رضایت والدین خود چه کاری باید انجام دهید .

5. اگر والدین شما عصبانی شدند بر اعصاب خود مسلط باشید و ان را کنترل کنید . بسیاری از مواقع عواملی چون ریس ،همسایه و مغازه دار باعث ناراحتی انها شده اند نه شما . با انها ارام باشید و اگر فایده ای نداشت کاری به کارشان نداشته باشید تا به حالت عادی باز گردند .

6. وقتی که عقاید ، خواسته ها و یا شکایات خود را مطرح می سازید ، صدایتان را بلند نکنید و ارام باشید . اگر فریاد بزنید انها فقط صدایتان را می شنوند ولی اگر ارام باشید سخنان شما را نیز می فهمند .

7. هیچ گاه خود را در موقعیتی قرار ندهید که برنده یا بازنده باشید . شما یک بچه هستید لذا شکست می خورید یا تنبیه خواهید شد . سعی کنید مصالحه و تفاهم کنید تا موقعیتی ایجاد شود که هر دوی شما در ان پیروز باشید .

8. اگر نمی توانید با والدین خود صحبت کنید یا انها از صحبت کردن با شما عصبانی می شوند ، سخنان خود را بنویسید و به انها بدهید .

ادامه دارد

 

ببخشید که وقت نشد این مدت اپ کنم روز مادر هم تبریک به تمامی مادران عزیز و فداکار تبریک می گم


¤ نویسنده: گل یاس

نوشته های دیگران ( )

خانه
وررود به مدیریت
پست الکترونیک
مشخصات من
 RSS 

:: بازدید امروز ::
10
:: بازدید دیروز ::
17
:: کل بازدیدها ::
89144

:: درباره من ::

...و دوباره زندگی

مدیر وبلاگ : گل یاس[38]
نویسندگان وبلاگ :
گل محمدی[18]
گل شب بو[19]

خانم محترم و اقای گرامی ضمن عرض سلام عارضیم که گروه ما گروه ای سه نفره بوده که سعی در فراهم اوردن محیطی فرهنگی و اموزنده برای کاربران و بازدید کننده گان ارجمند را دارد لذا از این که پاره ای از وقت خود را صرف مطالعه وبلاگ گروهی فرهنگی تخصصی ما می کنید کمال تشکر و قدر دانی رو داریم ... نکته قابل ذکر این که افراد این گروه از نظردهندگان گرامی خواهشمند است از الفاظ احساسی (چون گلم و عزیزم و ...) در کامنت های که لطف می کنند و در صفحه نظرات می گذارند استفاده نکند و به ازای ان از اسم های انتخابی هر یک از نویسندگان برای مخاطب قرار دادن استفاده شود ... با تشکر فراوان

:: لینک به وبلاگ ::

...و دوباره زندگی

:: آرشیو ::

کودک
خواندنی ها
قابل توجه اقایون
قابل توجه خانم ها
قابل توجه نوجوانان
نکته های طلایی زندگی خوب

:: اوقات شرعی ::

:: لینک دوستان من::

پرسه زن بیتوته های خیال
اشک مهتاب
عشق یعنی آزادی
لقمان
اقاقی
موفقیت در زندگی
روز نگاره های من در پس لحظه های بودنم
دچار یعنی عاشق...
خانواده و زندگی سالم
اناهیتا
پنجره

::وضعیت من در یاهو ::

یــــاهـو

:: خبرنامه وبلاگ ::